Pierwsza wizyta

Jak się przygotować?

Zapraszamy do naszego gabinetu, który mieści się w Warszawie przy ul. Kasprzaka 7. Zaufało nam wielu Pacjentów, nie zawiedziemy również Twoich oczekiwań. Będzie nam miło, jeśli zechcesz umówić się na pierwszą wizytę w naszym gabinecie. Zanim jednak odwiedzisz nas po raz pierwszy, zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

Pierwsza wizyta u ortodonty powinna się odbyć w wieku 6 lat, jeśli rodzice ani pediatra nie zauważyli wcześniej nieprawidłowości.

Podczas pierwszej wizyty pacjent jest dokładnie diagnozowany: przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, który ma na celu ustalenie przyczyny wady zgryzu. Poza tym pacjent jest pytany co chciałby poprawić w swoim uśmiechu oraz wykonywana jest dokumenacja radiologiczna. Jeśli pacjent posiada zdjęcia rtg wykonane w ciągu ostatnich 10 miesięcy to proszony jest aby zabrać je ze sobą na pierwszą konsultację.

Następnie lekarz omawia wadę zgryzu z pacjentem i opisywane są możliwości leczenia, jest to tzw. wstępny plan leczenia.
Jeśli pacjent chciałby podjąć leczenie to pobieranie są wyciski na modele diagnostyczne.

Druga wizyta to omówienie planu leczenia. Tutaj pacjent ma przedstawione różne możliwości leczenia. Zazwyczaj możliwe są różne sposoby leczenia, omawiane są tutaj ich zalety oraz wady.

Trzecia wizyta to zazwyczaj (po uprzedniej higienizacji) założenie aparatu stałego.

 

Ważne informacje

1. Na pierwszą wizytę przyjdź 10-15 min. przed czasem i zgłoś się do rejestracji - założymy Kartę Pacjenta i poprosimy Cię o uzupełnienie danych.
2. Pamiętaj o dokumencie tożsamości, będzie potrzebny podczas pierwszej rejestracji.
3. Jeśli posiadasz aktualne badania ortodontyczne, zabierz je ze sobą - na pierwszej wizycie lekarz zapozna się z ewentualną wcześniejszą historią leczenia.
4. Na pierwszej wizycie dentysta wykona przegląd zębów, aby dokładnie zapoznać się z ich stanem, jeśli trzeba przeprowadza również zabiegi higienizacji.

Sprawdź nasze opinie

    Napisz do nas

    Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

    Wyślij formularz