Filozofia leczenia

Holistyczne podejście

Aby osiągnąć trwały i stabilny efekt leczenia niektórych wad zgryzu konieczna jest często dodatkowo terapia u logopedy, laryngologa czy fizjoterapeuty. Dr Stach zwraca nie tylko uwagę na wadę zgryzu ale przede wszystkim na jej przyczynę jak np. zbyt wąska górna szczęka często spowodowana jest nieprawidłową pozycją języka czy także oddychaniem ustami i wymaga terapii logopedycznej. Z kolei oddychanie ustami może być spowodowane przyczyną anatomiczną jak występowanie trzeciego migdałka lub przerostem migdałków – w takim przypadku konieczna jest kontrola u laryngologa.

Natomiast u pacjentów, którzy są w trakcie tzw. łączonego leczenia ortodontyczno-chirurgicznego z operacją ortognatyczną często stosowana jest fizjoterapia.

Unikanie usuwania zębów stałych oraz aparatów zewnątrzustnych

Dr Stach stosuje nowoczesne rozwiązania ortodontyczne, które często pozwalają uniknąć usuwania zębów stałych do leczenia ortodontycznego (za wyjątkiem ósemek). Do tych metod zaliczają się mikroimplanty ortodotyczne, aparaty Hyrax, aparaty Carriere, zamki samoligaturujące, dystalizery, system Benefit ale także wczesne rozpoczęcie leczenia ortodontycznego i rozbudowa szczęk aparatami ruchomymi u dzieci aby uzyskać miejsce na zęby stałe..Aparaty zewnątrzustne stosowane tylko w przypadku leczenia przodozgryzów u dzieci.

Wczesne rozpoczęcie leczenia dzieci

Wczesne leczenie dzieci z nasilonymi wadami zgryzu pozwala często uniknąć operacji ortognatycznej w wieku dorosłym, umożliwia symetryczny rozwój twarzy dziecka, pozwala leczyć bez usuwania zębów stałych. Często wada zgryzu nie leczona w wieku dziecięcym nasila się jeszcze bardziej i leczenie u pacjenta dorosłego jest dłuższe i bardziej kosztowne.

Leczenie z operacją ortognatyczną

Często przy nasilonych wadach zgryzu uwarunkowanych genetycznie problemem jest nie tylko krzywy zgryz ale także asymetria twarzy, brak harmonii twarzy, zbyt prominentna czy też cofnięta bródka, zapadnięta okolica podnosowa. Te wszystkie symptomy powodują dyskomfort psychiczny u pacjenta i często mają znaczący wpływ na jego życie prywatne i zawodowe. Jeśli pacjent chce w znaczący sposób polepszyć swoje rysy twarzy a wada jest bardzo nasilona to często sama ortodoncja nie wystarczy ale stosowane jest leczenie łączone z operacją ortognatyczną. Dr Stach współpracuje z chirurgami szczękowymi zarówno prywatnie jak i w ramach NFZ.

Sprawdź nasze opinie

    Napisz do nas

    Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

    Wyślij formularz